KINEZJOLOGY TAPING

CO TO JEST?

Aplikacje plastra nie mają w większości zastosowań charakteru korekcji mechanicznej, lecz działanie sensoryczne poprawiające funkcjonowanie lokalne lub wpływanie na dysfunkcje znajdujące się poza obszarem objawu (np. bólu). Służą temu testy przesiewowe, dzięki którym terapeuta lokalizuje dysfunkcje organizmu i porównuje je z istniejącymi objawami.

Zastosowanie:

Należy jednak pamiętać , że Kinesjology taping spełnia rolę pomocniczą, z pewnością nie zastąpi wszelkiego rodzaju ćwiczeń korekcyjnych, a jedynie ułatwi prowadzenie terapii, zwiększy jej efektywność, wspomagając działanie mięśni. Kinesiology taping jest doskonałym uzupełnieniem terapii. Dzięki tej metodzie leczenie wspomagane jest przez 24h/dobę co zdecydowanie skraca proces powrotu do zdrowia.

Kolorystyka plastrów bardzo podoba się dzieciom, dzięki czemu chętnie zgadzają się na ich aplikacje. Plastry stosowane w Kinesjology Taping wykonane są z bawełny pokrytej medycznym akrylem, który przepuszcza zarówno powietrze jak i wody, dzięki czemu plaster ma możliwość trzymania się od kilku dni do kilku tygodni od aplikacji. Używane plastry są antyalergiczne, dzięki czemu nie podrażniają skóry.

Nasze placówki

ul. Zamieniecka 25
04-158 Warszawa
Tel: +48 606 409 120

ul. Nubijska 1 (V klatka)
03-977 Warszawa
Tel: +48 606 402 520

ul. Wyczòłki 29
02-820 Warszawa
Tel: 735 982 550